Yeni babalar için hediyeler

Yeni bir babaya aslında en çok ihtiyacı olan şeyi satın alamazsınız maalesef-çünkü uyku paha biçilemez. Fakat bebeğinin gelişini bazı güzel hediyelerle kutlamasına yardımcı olabilirsiniz. Babanızı tam bir fotoğraf meraklısı...
Yeni babalar için hediyeler

Yeni bir babaya aslında en çok ihtiyacı olan şeyi satın alamazsınız maalesef-çünkü uyku paha biçilemez. Fakat bebeğinin gelişini bazı güzel hediyelerle kutlamasına yardımcı olabilirsiniz.

Babanızı tam bir fotoğraf meraklısı haline getirin

Bebeğin her anını kaydetmeye ilişkin ani arzu her yeni ebeveynin belgeli birer fenomeni haline gelir. Babanın tam bir fotoğraf paketi ile tüm önemli anları yakalamasını sağlayabilirsiniz; bir dijital fotoğraf makinesi veya bir dijital video kamera, fotoğraf albümleri, çerçeveler, mükemmel fotoğraflar çekme üzerine yazılmış bir kitap ve hatta ekstra kamera bataryaları veya boş bir hafıza kartı her zaman çantada bulundurulabilir.

Bu hediye biraz pahalı olabilir, özellikle hediye olarak video kamerayı seçecekseniz. Bu yüzden grup halinde ve cömert büyükanne ve büyükbabalar tarafından alınıp verilmesi daha makul olacaktır.

Aile koşusu

Babanız tam bir koşucu sayılmasa da, bakımsız bir koşu pusetiyle yola çıkamazsınız. Kalın tekerlekler ister parkta ister mahallede her türlü yürüyüş için sorunsuz bir sürüş sağlar. Ayrıca, alımlı görünürler, böylece babanız ufaklığı pusetten çıkarmayı düşünmez bile. Ona koşu ayakkabıları, bir MP3 çalar veya bir eşofman hediye edin. İnanın eğlence temalı bir hediye olduğunu baba ile bebeğiniz yürüyüşten döndükten sonra anlayacaksınız.

Ufaklığı taşımak için kullanışlı bir yol

En sevdiğiniz yeni babaya sağlam ve erkeksi- bir bebek sırt taşıma çantası ile babalık serüvenlerinin heyecanını tattırabilirsiniz. Çantayı günlük gezintilerde, plajda uzun yürüyüşlerde veya park ziyaretlerinde kullanabilir. Ve ayrıca böylece bebeğinize de etrafında olup biteni seyretmesi için mükemmel bir manzara sağlamış olursunuz. Babanın kapıları açabilmesi veya köpeğinizi de gezintiye çıkarabilmesi için elleri serbest kalmış olur.

Tıpkı bir kanguru gibi

Yeni bir babanın bebeğini eller serbest şekilde taşıyabilmesi için en iyi yollardan biri de omuzdan askılı bebeği önde taşıyan ana kucağıdır. Bebekler ebeveynlerinden birinin göğsünün sıcaklığına yakın bir noktaya sokulma duygusuna bayılır ve usta ve basit tasarım babaların günlük işlerini halletmek için kollarının serbest olmasını sağlar. Bonus olarak ise bu ana kucakları tarafından sağlanan yakın temasın ebeveyn ile çocuk arasındaki bağı da güçlendirdiği belirtilmektedir.

Sorunsuz ev sinemaları

Babalar yakın zamanda sinemaya gidemeyecek gibi görünüyor, o halde sinemayı onun ayağına getirin. Ona bir DVD kiralama üyelik kartı alabilirsiniz. Veya daha iddialı bir hediye verebilirsiniz, örneğin spor kanalı üyeliği gibi.

Ya da bir dijital bir video kaydediciye ne dersiniz? Böylece kaçırmak istemediği film veya programları kaydedebilir.

Her şeye rağmen, yeni bebekler bir filmin veya maçın en önemli anlarında isyan çıkarmakla ünlüdür biliyorsunuz.

Bebeğinizden eşsiz hazineler

Bebeğinizi kendi çanak çömleğini boyama stüdyolarından birine götürüp babası için ayak veya parmak izi eseri çıkarmasını sağlayabilirsiniz. İzleri bir bardağı dekore etmek veya masasına koymak üzere bir kağıt tutucu üzerine basarak kullanabilirsiniz.

Mutlu babanın fotoğraf sergisi

Babanın iş yerini yeni bebeğin resimleriyle aydınlatın. Daha geleneksel babalar oymalı gümüş bir çerçeveyi tercih edecektir. Daha modern çizgilerden hoşlanan babalar ise çocuksu çerçevelerden hoşlanacaktır. Bebeğin sesini kaydeden bir çerçeve arayabilirsiniz, böylece özlediğinde bebeğinin sesini dinleyebilir.

Onu zevkli bir taşıma çantası ile şaşırtın

Babalar artık pembe veya sarı bez çantaları taşımak zorunda değil. Bebek mağazaları günümüzde lacivert, yeşil ve siyah çantalar da satıyor. Bez çantaları ayrıca artık farklı tasarımlarda da bulunabiliyor. Bezler için sırt çantaları, bel çantaları ve spor havlu kumaşlar arayabilirsiniz.

Bisiklet meraklısına

Eğer baba bir bisiklet meraklısı ise, başka hiçbir hediye onu bir bebek bisiklet koltuğundan veya bebek bisiklet kaskı ile birlikte verilecek bir treylerden daha mutlu edemez. Alacağınız kaskın farklı kalınlıklarda yastıklara sahip olduğundan emin olun, böylece kaskı çocuğunuzun büyüyen kafasına göre ayarlayabilirsiniz.

image_pdfPDFimage_printYazdır
Kategoriler
Anne-Bebek

Benzer Konular

 • Bebek banyo yaparken

  Mis gibi kokma zamanı; banyo

  Bebekler, banyo yaparken çok rahatlarlar ve yapılan pek çok araştırmaya göre banyo sonrasında bebekler daha kolay uykuya dalarlar. Banyosundan sonra kremlerini sürüp, masajını yaptıktan sonra nasıl mışıl mışıl uyuduğuna...
 • Bebekle doğru yolculuk

  Bebekle doğru yolculuk

  Otomobille seyahat dikkat gerektirir. Ancak eğer arabada bir de çocuk varsa iki kat daha dikkatli olunması gerekiyor. Arabanızda çocuklarınız varken dikkat etmeniz gereken hususları yazımızda bulabilirsiniz. Otomobille seyahate çıkmanın...
 • Bebeğinizi Soğuktan Koruyun

  Soğuktan Koruyun

  Soğuklar, bebeklerin yumuşacık ciltlerine zararlı olabilir. Ama soğuk havalarda nasıl baş edeceğinizi bilirseniz her şey kolaylaşıyor. Küçük burnunu, yanaklarını ve kulaklarını soğuk ve rüzgarlı havalardan korumalısınız. Evden dışarı çıkmak...
 • Bebek ateşlenince yapılması gerekenler

  Bebek ateşlenince yapılması gerekenler

  • Öncelikle her evde bir ateş ölçer olmalı. • Bebeğinizin ateşini ateş ölçer yardımıyla ölçün. • Bebeğinizin üzerindeki kıyafetleri çıkarın, bebek ateşliyken sakın üzerini giydirip örtmeyin. • Kolonya ya...